Fall Tour sætter præmiepuljerekord og har en massiv chipleader før finaledagen

Fall Tour finaledag: Seatings, chipcounts og præmier

1.139 entries og 111 spillere videre til finaledagen i Fall Tour på Casino Munkebjerg. Præmiepuljen er rekordstor, og Christian Clemens går ind som chipleader med 753.000 chips.

Der tages forbehold for trykfejl, men her er alle listerne til finaledagen i Fall Tour Main Event.

Ny rekord til Fall Tour

Fall Tour har sat ny rekord med en samlet præmiepulje på 1.362.244 kr. Der er 250.000 kr. til vinderen, og alle 111 spillere, der er gået videre, er i pengene. Den mindste udbetaling er på 2.400 kr.

Der er i alt 22.771.000 chips i spil, hvilket giver en gennemsnitsstack på cirka 205.000 chips. Chipleader er Christian Clemens med 753.000 chips, næsten fire gange gennemsnittet. Han sidder på bord 2, seat 4. Nummer to er Martin Jensen (572.000), og nummer tre er Anders Wittorff (480.000). Mindste stack er Adam Wasilewski med 5.000 chips.

Dag 2 starter i dag kl 13.000. Blinds er 2.000/5.000/5.000

Seatings
Bord 1
Seat nummerNavnChipcount
1David Holm49.000
2Micky Winther176.000
3Martin Qvist115.000
4Thomas Pedersen139.000
5Søren Midtiby315.000
6Patrick Hansen171.000
7Finn Borring62.000
8Peter Sandberg78.000
9Stefan Pascu415.000
Bord 2
Seat nummerNavnChipcount
1Torben Tvede Gøttler286.000
2Per Martin Andersen176.000
3Rune Hauger322.000
4Christian Clemens753.000
5Anders Birkballe Knudsen136.000
7Poul Erik Madsen187.000
8Patrick Larsen58.000
9Noah El Ammar274.000
Bord 3
Seat nummerNavnChipcount
1Klaus Buchwald376.000
2Søren Rimmen135.000
3Dennis Friis Andreasen28.000
4Anders Holmegaard214.000
5Nicolaj Elbæk Karlson88.000
6Jakob Randløv Østergaard80.000
7Per Mølgaard Thorsen310.000
8Ken Egeland176.000
9Kristian Angelo Schou56.000
Bord 4
Seat nummerNavnChipcount
1Kenny Veiling Christensen357.000
2Jens Seest Knudsen318.000
3Brian Madsen169.000
4Thomas Hinze Eegholm155.000
5Khang Ha105.000
6Adam Wasilewski5.000
7Morten Østergaard466.000
8Finn Steffens354.000
9Jimmi Ramsdahl73.000
Bord 5
Seat nummerNavnChipcount
1Michael Rasmussen261.000
2Niels Vesterlund189.000
3Michael Wolff Larsen218.000
4Morten Christensen32.000
5Niels Augustenborg412.000
6Peter Pedersen352.000
7Kevin Andersen127.000
8John Sørensen130.000
9Claus Pedersen31.000
Bord 6
Seat nummerNavnChipcount
2Jesper Svare264.000
3Andreas Urband386.000
4Cristian Muntean180.000
5Uffe Dalsgaard281.000
6Simon R. Hansen65.000
7Dan Cobzaru190.000
8Karina Tvede Gøttler120.000
9Asger Holck Nielsen435.000
Bord 7
Seat nummerNavnChipcount
1Søren Jeppesen314.000
2Kim Kjær307.000
4Mikael Christensen104.000
5Ömer Yozgat249.000
6Mikkel Malling Olsen81.000
7Catalin Burtan295.000
8René Lund422.000
9Johannes Maan249.000
Bord 8
Seat nummerNavnChipcount
1Claus Emig Eriksen435.000
2Torben Ejlskov60.000
3Lis Albertsen135.000
4Morten Andersson139.000
5Andreas Zinonos284.000
6Jens Chr. Nielsen106.000
8Søren Bøg192.000
9Lars Jensen210.000
Bord 9
Seat nummerNavnChipcount
1Jacob Egebjerg436.000
2Knud Adelstorp87.000
3Daniel Mads Nymann Hansen135.000
4Johnny Conrad131.000
5Alexander Grabenkamp353.000
7Martin Jensen572.000
8Mathias Matthiesen127.000
9Dino Ujkanovic122.000
Bord 10
Seat nummerNavnChipcount
1Niclas Emdal246.000
2Huy Thanh Pham140.000
3Ronni Mindelund119.000
4Henrik Møllerhøj43.000
5Johnni Bystrup102.000
6Ali Qais240.000
7Søren Skjøth255.000
9Jan Djerberg334.000
Bord 11
Seat nummerNavnChipcount
1Rasmus Weikop116.000
2Mads Baron Oldvig110.000
3Hanna Heinlo201.000
4Anders Andersen81.000
5Anders Wittorff480.000
6Lars Vestergaard105.000
7Søren Reffstrup188.000
8Allan Klausen278.000
9Ajith Tharma334.000
Bord 12
Seat nummerNavnChipcount
1Kim Kristiansen79.000
2Peter Olsen113.000
3Kamal Mohamad171.000
4Simon Østergaard Hansen328.000
5Ali Fadavi200.000
6Thomas Bruun Langsø130.000
7Andy Larsen82.000
8Morten Møller250.000
9Dennis Kristensen151.000
Bord 13
Seat nummerNavnChipcount
1Ovidiu Leucutia92.000
2Sanne Theilgaard125.000
3Frank Køster404.000
4Timo Møller318.000
5Mohamad Kamal El-Sayed236.000
6Anders Lomholt Klejstrup80.000
7Peder Stampe Moller83.000
8Michael Vibenholm Christensen116.000
9Niels Christian Koch Eskildsen46.000
Samlet chipcounts
PlaceringNavnChipcountBordSeat
1Christian Clemens753.00024
2Martin Jensen572.00097
3Anders Wittorff480.000115
4Morten Østergaard466.00047
5Jacob Egebjerg436.00091
6Asger Holck Nielsen435.00069
7Claus Emig Eriksen435.00081
8René Lund422.00078
9Stefan Pascu415.00019
10Niels Augustenborg412.00055
11Frank Køster404.000133
12Andreas Urband386.00063
13Klaus Buchwald376.00031
14Kenny Veiling Christensen357.00041
15Finn Steffens354.00048
16Alexander Grabenkamp353.00095
17Peter Pedersen352.00056
18Jan Djerberg334.000109
19Ajith Tharma334.000119
20Simon Østergaard Hansen328.000124
21Rune Hauger322.00023
22Jens Seest Knudsen318.00042
23Timo Møller318.000134
24Søren Midtiby315.00015
25Søren Jeppesen314.00071
26Per Mølgaard Thorsen310.00037
27Kim Kjær307.00072
28Catalin Burtan295.00077
29Torben Tvede Gøttler286.00021
30Andreas Zinonos284.00085
31Uffe Dalsgaard281.00065
32Allan Klausen278.000118
33Noah El Ammar274.00029
34Jesper Svare264.00062
35Michael Rasmussen261.00051
36Søren Skjøth255.000107
37Morten Møller250.000128
38Ömer Yozgat249.00075
39Johannes Maan249.00079
40Niclas Emdal246.000101
41Ali Qais240.000106
42Mohamad Kamal El-Sayed236.000135
43Michael Wolff Larsen218.00053
44Anders Holmegaard214.00034
45Lars Jensen210.00089
46Hanna Heinlo201.000113
47Ali Fadavi200.000125
48Søren Bøg192.00088
49Dan Cobzaru190.00067
50Niels Vesterlund189.00052
51Søren Reffstrup188.000117
52Poul Erik Madsen187.00027
53Cristian Muntean180.00064
54Micky Winther176.00012
55Per Martin Andersen176.00022
56Ken Egeland176.00038
57Patrick Hansen171.00016
58Kamal Mohamad171.000123
59Brian Madsen169.00043
60Thomas Hinze Eegholm155.00044
61Dennis Kristensen151.000129
62Huy Thanh Pham140.000102
63Thomas Pedersen139.00014
64Morten Andersson139.00084
65Anders Birkballe Knudsen136.00025
66Søren Rimmen135.00032
67Lis Albertsen135.00083
68Daniel Mads Nymann Hansen135.00093
69Johnny Conrad131.00094
70John Sørensen130.00058
71Thomas Bruun Langsø130.000126
72Kevin Andersen127.00057
73Mathias Matthiesen127.00098
74Sanne Theilgaard125.000132
75Dino Ujkanovic122.00099
76Karina Tvede Gøttler120.00068
77Ronni Mindelund119.000103
78Rasmus Weikop116.000111
79Michael Vibenholm Christensen116.000138
80Martin Qvist115.00013
81Peter Olsen113.000122
82Mads Baron Oldvig110.000112
83Jens Chr. Nielsen106.00086
84Khang Ha105.00045
85Lars Vestergaard105.000116
86Mikael Christensen104.00074
87Johnni Bystrup102.000105
88Ovidiu Leucutia92.000131
89Nicolaj Elbæk Karlson88.00035
90Knud Adelstorp87.00092
91Peder Stampe Moller83.000137
92Andy Larsen82.000127
93Mikkel Malling Olsen81.00076
94Anders Andersen81.000114
95Jakob Randløv Østergaard80.00036
96Anders Lomholt Klejstrup80.000136
97Kim Kristiansen79.000121
98Peter Sandberg78.00018
99Jimmi Ramsdahl73.00049
100Simon R. Hansen65.00066
101Finn Borring62.00017
102Torben Ejlskov60.00082
103Patrick Larsen58.00028
104Kristian Angelo Schou56.00039
105David Holm49.00011
106Niels Christian Koch Eskildsen46.000139
107Henrik Møllerhøj43.000104
108Morten Christensen32.00054
109Claus Pedersen31.00059
110Dennis Friis Andreasen28.00033
111Adam Wasilewski5.00046
Præmiepulje Fall Tour Main Event 2026
PlaceringPræmie
1250.000 kr.
2178.000 kr.
3132.500 kr.
499.500 kr.
570.500 kr.
656.500 kr.
742.000 kr.
830.000 kr.
917.200 kr.
10-1214.600 kr.
13-1512.000 kr.
16-189.200 kr.
19-276.500 kr.
28-365.700 kr.
37-455.000 kr.
46-544.500 kr.
55-634.100 kr.
64-723.700 kr.
73-813.400 kr.
82-903.100 kr.
91-972.800 kr.
98-1042.600 kr.
105-1112.400 kr.
Samlet1.362.200 kr.
Læs også

Nyheder direkte i indbakken? Tilmeld dig vores nyhedsbrev her.

Få besked om store nyheder, tilbud og andet på mail